Panda Security Research
We hebben een onderzoek uitgevoerd met als doel de ware situatie rond malware-infecties op beschermde pc's aan het licht te brengen.
De studie verzamelde informatie van
Panda Security Research
We hebben een onderzoek uitgevoerd met als doel de ware situatie rond malware-infecties op beschermde pc's aan het licht te brengen. We verzameden wereldwijd informatie bij 1.206 bedrijven . Enkel netwerken met meer dan 100 pc's kwamen in aanmerking. Zij scanden hun pc's met een een speciale tool die meer dan 3 miljoen bedreigingen herkent.
Enkel netwerken met meer dan 100 pc's zijn in de test opgenomen. De gebruikers en bedrijven scanden hun pc met een tool die meer dan 3 miljoen bedreigingen herkent.
Infectiecriteria
- Een pc wordt als geïnfecteerd beschouwd als we malware (Trojan, adware, virus, worm, etc) vinden die actief is in het geheugen.
- Een pc wordt als niet geïnfecteerd beschouwd als enkel niet-actieve malware (malware in e-mail databases, bewaard op de harde schijf,..) gevonden wordt. De malware bevindt zich in de pc maar werkt op het moment van de scan niet.
- Een pc wordt als niet geïnfecteerd beschouwd als enkel tracking cookies, jokes of andere niet-schadelijke toepassingen gevonden worden.
Criteria voor een beschermd systeem:
We beschouwen een pc als beschermd indien een up-to-date antimalwareoplossing geïnstalleerd is.
Infectiegraad bij beschermde systemen

Wanneer we zowel beschermde als niet-beschermde pc's in aanmerking nemen, liggen de aantallen veel hoger.
Werkstations gesorteerd per status van de antimalwarebescherming

Geïnfecteerde netwerken met actieve malware

U kunt het volledige onderzoek hier gratis downloaden.