Tam tarama nasıl yapılır?

 

Tam tarama, bilgisayarınızdaki tüm öğeleri virüslere ve diğer tehditlere karşı tarama olağı sağlar. Bu taramalar, taranacak alanları veya öğeleri seçme olanağı sunar ve hemen gerçekleşebilir.

 

Tam tarama özellikle disket, CD, DVD veya İnternet aracılığıyla yeni dosya indirdiğinizde, virüs kontrolü için yararlıdır. Ayrıca tüm bilgisayarı kontrol etmek için kullanılabilir.  

 

Bilgisayarınızı virüslere ve diğer tehditlere karşı taramak Platinum 2006 ile çok kolay. Sadece bu adımları takip edin:  

  1. Tara'yı tıklayın.

  2. Virüslere ve diğer tehditlere karşı taramak istediğiniz bölümleri seçin.  Seçenekler şunlardır:

Dosyaları ve klasörleri Windows Explorer aracılığıyla da tarayabilirsiniz. Bu tür bir tarama sağ tuş taraması olarak bilinir.  Bu taramayı yapmak için dosyayı sağ tuş ile tıklayın ve Platinum 2006 ile tara'yı seçin.  

 

Tarama süreci gösterilecektir. İstediğiniz zaman Duraklat'ı tıklayarak taramaya ara verebilirsiniz. Kaldığı yerden yeniden başlatmak için Devam'ı tıklayın. Sonlandırmak için İptal'i tıklayın.  

 

Tarama bittiğinde kısa bir rapor gösterilecektir. Bu rapor taranan, virüs bulaşmış, temizlenmiş ve yeniden adlandırılmış öğelerin sayısını gösterecektir.

 

Aynı pencereden tarama hakkında detaylı bilgi edinmek için  Rapor'u tıklayın. Bu olayları ve gerçekleştiği zamanı gösterecektir.  

 

Tarama Ayarları